Jdi na obsah Jdi na menu
 


Labradorský retrívr

 

Něco málo z historie
Toto plemeno je původem z New Foundlandu, bylo přivezeno do Velké Británie lovci, kterým pomáhali při lovení ryb. Existovali 2 typy psů velký novofundlandský černý pes s delší srstí a malý novofundlandský pes zvaný také labradorský pes s kratší srstí.

 

Obrazek

Charakteristika plemene
V dnešní době je labradorský retrívr nejen populární společník pro rodinu, ale i skvělý stopař a hledač drog, vodní záchranář, a v neposlední řadě i vodící pes nevidomých. Mnoho lidí si získá svou mírumilovnou, nekonfliktní povahou, hravostí a přítulností. Labrador nebývá rád sám, miluje lidi kolem sebe, proto se skvěle hodí k malým dětem a do rodiny.

 

Obrazek

Základní péče
Toto plemeno nevyžaduje nadstandardní péči. Ke spokojenosti mu stačí denně plná miska potravy, čistá voda a občas nějaký ten pamlsek za odměnu. Čeho bychom mu měli dopřát nejvíce je lidská společnost a procházky přírodou a k vodě. Jednou týdně bychom měli svého pejska pročesat kartáčem, abychom nezanedbávali jeho srst. Tlapky v zimě trpí díky posoleným komunikacím, proto je dobré před procházkou promazat je vazelínou. Pravidelné návštěvy veterináře nemusím ani zmiňovat, ty jsou povinností každého správného pánečka. Za zmínku určitě stojí dysplasie kyčelního kloubu, jelikož se to týká i tohoto plemene. Je dobré, aby se pejsek zbytečně na tuto část těla nenamáhal (zbytečné chození do schodů apod.), jako prevenci lze pejskovi podávat různé vitamíny, nápoje a léky proti tomuto onemocnění.

 

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Laurinka